XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

życie wieczne

Dzisiejsza liturgia słowa ukierunkowuje nasze myślenie na istotę chrześcijańskiej wiary, którą jest zmartwychwstanie i życie wieczne. Z Ewangelii dowiadujemy się, że nasz Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, a wzruszający i pełen dramaturgii opis męczeńskiej śmierci siedmiu braci i ich matki uświadamia nam, że heroizm i poświęcenie życia słusznej sprawie mają sens, bo nagrodą jest wieczność spędzona z Bogiem.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - Niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na kontynuację prac nad ostatnim już piątym  etapem konserwacji Ołtarza Głównego - konserwacja dwóch obrazów z Ołtarza, oraz tzw. uszaków (boków ołtarza) i ornamentów roślinnych. W piątek komisja z WKZ oficjalnie odebrała zakończoną pracę 4 etapu konserwacji Ołtarza Głównego - architekturę Ołtarza, snycerka (złocenie): bazy, kapitele, listwy na architekturze i dwie ramy obrazowe Ołtarza.

2) 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości - msze święte w Jonkowie o godz. 8.00 i 11.00 oraz 9.30 w DPS. O godz.11.00 msza święta w intencji naszej Ojczyzny

3) W dniach 11-13 listopada w Gietrzwałdzie odbędzie się Triduum Różańcowe - Rola Maryi przy drugim przyjściu Chrystusa

4) W dniach 18-19 listopada organizowana jest pielgrzymka do Krakowa- Łagiewnik na Uroczystość Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi Wszechświata. Koszt 200 zł. Bliższe informacje u Pani Urszuli Strynowicz tel 513 161 276

5) Od 11 listopada w naszej Parafii po mszach św. Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana