XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

przesladowaniachrzescijan

W radach Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii można wyczytać także następujące wezwanie: „Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa”. Każda trudna sytuacja może być okazją do składania świadectwa o miłosiernym Bogu. Wielu z nas potrzebuje takiego świadectwa. Musi ono zawierać w sobie siłę płynącą z wiary, zapewnienie, że warto być chrześcijaninem. Takie świadectwo może być swoistą odtrutką na wszystkie „trucizny niewiary”. Przytoczmy tu przykład św. Pio z Pietrelciny, który mimo wielu przeciwności losu, ogromnego bólu stygmatów i niezrozumienia władz kościelnych z cierpliwością oraz pokorą dawał świadectwo swojej wiary i miłości do Boga i Kościoła. Dzisiejszą Ewangelię kończą słowa: „Przez swoją wytrwałość ocalicie życie wasze”. Siostra Faustyna usłyszała kiedyś od Jezusa: „Najmilsza jest mi dusza, która wierzy mocno w dobroć moją i zaufała Mi zupełnie. Obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi”. Trzeba zatem trwać mimo przeciwności i jednocześnie patrzeć „dalej”. A to wymaga przekraczania samego siebie, życia w perspektywie wiecznej. Bardzo liczy się dziś, bardziej jutro, ale najważniejsza jest perspektywa życia wiecznego. Taką drogę ukazuje nam Chrystus, zachęcając do podążania nią. Obyśmy na niej wytrwali.

1) Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie

2) W przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej Parafii kleryk, aby zebrać ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego HOSIANUM

3) W środę Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

4) Za tydzień ostatnia niedziela zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - do której przygotowujemy się Nowenną przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

5) Dzisiaj o godzinie 11.00 w Katedrze olsztyńskiej odbędzie się prawykonanie Mszy Jubileuszowej skomponowanej przez naszego Pana Organistę Krzysztofa Porębę na Uroczystość 20-lecia Akademickiego Chóru Belcanto prowadzonego przed dyrygenta dra Jana Połowianiuka. Koncert galowy Chóru będzie w piątek o godzinie 18.00 w starej filharmonii połączony z wręczeniem odznaczeń Ministra Kultury.