XV NIEDZIELA ZWYKŁA

siewca

Przypowieść o siewcy uczy nas całkowitego zaufania Bogu i otwartego przyjęcia słowa Bożego, które jest początkiem królestwa Bożego w sercu człowieka i na ziemi. Już prorok Izajasz osiem wieków przed przyjściem Chrystusa zapewniał swoich słuchaczy, że warto zaufać Bogu i być Mu wiernym. Porównywał on słowo Boże do deszczu, który pada na ziemię i nawadnia ją, dając jej wilgoć, dzięki której wszystkie nasiona zaczynają kiełkować, rosnąć i przynosić owoce. Słowo Boże jest jak deszcz. Pada nieustannie na ludzką duszę, aż w końcu wyda ona oczekiwane owoce: „Słowo Boże, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa” (Iz 55,11). W tym duchu zaufania Bogu i powierzenia Mu swojego życia św. Paweł w Liście do Rzymian zaleca chrześcijanom cierpliwość. W świecie, w którym liczy się pieniądz i tupet, Apostoł Narodów zachęca do cierpliwości i całkowitego zaufania Bogu.

1) W sobotę Święto św. Marii Magdaleny

2) W tym roku opłatę za dalszą dzierżawę miejsca na Cmentarzu Parafialnym wnoszą ci, których Zmarli zostali pochowani do 1997 roku. Miejsca nie opłacone będą traktowane jako porzucone i wolne. Opłata 350 zł jest przeznaczona na utrzymanie i funkcjonowanie Cmentarza Parafialnego (śmieci, woda, utrzymanie zieleni, kontynuację układania polbrukiem alei komunikacyjnych, itp.)