XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

winnica

„Idźcie i wy do winnicy mojej, a co będzie słuszne, dam wam” (Mt 20,4). Zarówno w tym, jak i w innych fragmentach Ewangelii Chrystus przemawia w przypowieściach. Treść tych przypowieści jest wzięta ze świata widzialnego. W tej treści Boski Nauczyciel wielokrotnie odwołuje się do pracy na roli. Tak jak w dzisiejszej liturgii słowa, w której czytamy przypowieść o robotnikach winnicy Poprzez treść zaczerpniętą ze świata widzialnego, z wydarzeń znanych słuchaczom, Chrystus wprowadza ich w ponadzmysłową i niewidzialną rzeczywistość królestwa Bożego. Na tej drodze Jego królestwo duchowe staje się zrozumiałe dla człowieka. Człowiek, który pracuje uczciwie, jako byt wolny i rozumny, kontynuuje dzieło stworzenia, realizując wspólnotę z Bogiem, stając się uczestnikiem zbawienia, aż po stopniowe osiąganie pełnego uczestnictwa w życiu Bożym.

1) w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

2) W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika

3) W piątek Święto świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała

4) W sobotę wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła

5) W poniedziałek o godzinie 17.00 próba dla Kandydatów do Bierzmowania

6) W przyszłą niedzielę w będziemy w naszej Parafii przeżywać wizytację kanoniczną J.E. Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego. Powitanie Ks. Arcybiskupa na mszy św. o godz. 8.00. O godz. 10.00 msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. w Łomach o 9.30 i w Jonkowie o godzinie 11.00. Ze względu na wizytację i bierzmowanie trzecia msza św. będzie sprawowana w Jonkowie o godzinie 12.00. W niedzielę wizytacyjną razem z  Księdzem Arcybiskupem zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00 Zelatorki i wszystkich członków Grup Różańcowych, Nieustającego Różańca, oraz wszystkich chętnych.

7) W tym tygodniu odbyła się wizyta przedstawicieli firmy Stolmar zajmującej się tylko wykonywaniem ławek do kościołów. Została podpisana wstępna umowa na wykonanie nowych ławek w naszym kościele. Ławki będą kopią obecnych ławek. Cena za 1 metr bieżący ławki została wynegocjowana na 350 zł (lite siedziska, malowanie specjalnym lakierem), lub 375 zł (siedziska tapicerowane, malowanie specjalnym lakierem). W związku z obniżeniem kosztów transportu, przygotowaniem kościoła, demontażem starych ławek i wykonaniem podestu termin wykonania ławek w nawie głównej kościoła i pod chórem uzgodniliśmy na pierwszy w miarę ciepły tydzień wiosny. Wtedy na tydzień nasza świątynia będzie wyłączona z użytku. W najbliższym czasie podam ile już zostało wpłaconych ofiar na ten cel i proszę o dalsze wpłaty. Ławki są dla Was.