XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

przypowieść o uczcie weselnej

Jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?

Dobrze wiemy, że są miejsca i sytuacje, w których należy się zaprezentować we właściwym stroju. Wielu nie wyczuwa jednak, że także obecność w kościele domaga się odrobiny wyczucia w tym względzie. Jakimś zdziwieniem pozostaje dla mnie zawsze różnica, jaka jest widoczna w podejściu do stroju w kościele między Polakami a innymi narodami. W wielu krajach Europy i świata (pewnie nie wszystkich) jest rzeczą nie do pomyślenia, iż ktoś – także turysta – wchodzi do świątyni w krótkich spodniach czy z odkrytymi ramionami. Jest rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną, że miejsce święte domaga się odpowiedniego stroju. Jest tak w świątyniach chrześcijańskich i w świątyniach innych religii, gdzie przepisy dotyczące stroju często bywają jeszcze bardziej rygorystyczne. Skąd więc u nas taka beztroska w tym względzie?

1) Dzisiaj I rocznica objęcia przez Księdza Arcybiskupa dr Józefa Górzyńskiego w kanoniczne posiadanie Archidiecezji Warmińskiej

2) Za tydzień taca na Papieskie Dzieła Misyjne

3) W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

4) W środę święto św. Łukasza Ewangelisty patrona pracowników służby zdrowia

5) Zapraszam na nabożeństwo różańcowe w tygodniu na godzinę 16.30 a w niedzielę na godzinę 10.30.

6) Można zabrać kartki na tzw. WYPOMINKI. W listopadzie będziemy się modlić o niebo dla naszych drogich Zmarłych