UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Jezus Król

Znamy dobrze ten tekst św. Mateusza, tę wielką wizję Sądu Ostatecznego, w czasie którego decydująca jest miłość. „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25,35-36). To są ci, do których Sędzia powie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego” (Mt 25,34). Z kolei zaś do zgromadzonych po lewej stronie powie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny” (Mt 25,41). Dlaczego? Bo „rachunek” waszych uczynków wypada na „nie”: „Byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie” (Mt 25,42-43). Jasne jest więc, że „pod wieczór życia Bóg będzie nas sądził z uczynków miłością” (św. Jan od Krzyża, Słowo światła i miłości), zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym. Będzie to poniekąd sąd nad Kościołem od strony tego, czym był on w świecie.

1) W dniu dzisiejszym Kleryk zbiera ofiary na potrzeby naszego Warmińskiego Seminarium HOSIANUM. Bóg zapłać!

2) W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata

3) W czwartek Uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego Patrona Archidiecezji Warmińskiej

4) W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Wyjątkowo w piątek nie będzie mszy św. w Mątkach, tylko o godzinie 10.00 msza św. w DPS i o 17.00 msza św. wieczorna, pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi świętej. W sobotę wieczorem zakończenie starego roku liturgicznego i rozpoczęcie nowego. Kończymy czas hucznych zabaw i I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas skupienia i przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. I Niedziela Adwentu jest też niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.