II NIEDZIELA ADWENTU rok B

2 niedziela Adwentu

To wezwa­nie Jana Chrzciciela dzisiejsza liturgia łączy z radosnym zwiastowaniem Boga, który przychodzi. Poprzednik Chrystusa obwieszcza nadejście kulminacyjnego mo­mentu historii zbawienia. Bóg, który „wielokrotnie i na różne sposoby przema­wiał niegdyś do ojców przez proroków” (por. Hbr 1,1), ma teraz wypowiedzieć swe ostateczne słowo przez Syna. Syn przychodzi, aby zamieszkać między nami, by nas „ochrzcić” w swoim Duchu (por. Mk 1,8), by każdego z nas uczynić swoim mieszkaniem: „Jeśli Mnie kto miłuje – mówi Jezus – będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego prze­bywać” (J 14, 23). Nawrócenie, którego żąda od nas Chrzciciel i do którego wzywał współczesnych sobie Żydów nad brzegiem Jordanu, jest warunkiem tego spotkania. Wezwanie do nawrócenia skierowane jest do nas osobiście, ogarnia nasze życie prywatne i społeczne. Także w tej dziedzinie trzeba przygotowywać drogi i prostować ścieżki. To zadanie jest dziś pilniejsze niż kiedykolwiek.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie

2) Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny - ofiary składane z tej okazji tradycyjnie przeznaczamy na prace konserwatorskie w naszej świątyni

3) Od dzisiaj również można nabyć Świece Wigilijne jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe świece w cenie 5zł, duże świece w cenie 15zł