IV NIEDZIELA ADWENTU Rok B

Zwiastowanie

Wsłuchujemy się w dzisiejsze Boże słowo. To już czwarta niedziela Adwentu, czyli czasu oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Słyszymy w Ewangelii o tym, że Maryja pocznie i porodzi. To będzie Syn – Jezus. „Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca” – zapisał św. Łukasz. W ten sposób realizują się starotestamentowe zapowiedzi, które słyszeliśmy w pierwszym czytaniu z Drugiej Księgi Samuela i Psalmie 89. Sam Bóg przychodzi do nas. To Jemu oddaje chwałę św. Paweł w drugim czytaniu z Listu do Rzymian. Ale czy ja to rozumiem? Czy ja jestem tego świadom? Czy dotarła wreszcie do mnie prawda o tym, że Bóg przychodzi na świat właśnie po to, by również mnie zbawić? I to przecież dzieje się na moich oczach. Będziemy bowiem świętować prawdę wiary o Wcieleniu. Wspominamy pamiątkę pierwszego przyjścia Bożego Syna, oczekując jednocześnie Jego nadejścia na końcu czasów podczas Paruzji. Przecież Jezus z Nazaretu swoim narodzeniem raz na zawsze zmienił wszystko. I nic nie powinno tej prawdy przesłonić. Ani świąteczne porządki, ani zakupy, ani nic innego.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dziś msze święte jak w niedzielę a w nocy o 24.00 Pasterka - ofiary zbierane na tej mszy przeznaczone będą na nowe ławki w naszym kosciele

2) W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o 9.30 w DPS Jonkowo i 0 11.00 w Jonkowie

3) We wtorek drugi dzień świąt - Wspomnienie św. Szczepana Męczennika - msze św. jak w niedzielę

4) W środę święto św. Jana Apostoła Ewangelisty - msza święta z błogosławieństwem wina o godz. 17.00

5) Czwartek - wspomnienie Świętych Młodzianków - Męczenników

6) Przyszła niedziela - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

nie bylo miejsca dlaciebie

DRODZY PARAFIANIE I GOŚCIE

Wiara ma sens jedynie wtedy, gdy wpływa na nasze życie i to życie w jakiś sposób kształtuje.

Jeśli tego nie ma, to jest to życie bez Boga.

Nie było miejsca dla Ciebie * w Betlejem w żadnej gospodzie * i narodziłeś się, Jezu, * w stajni, w ubóstwie i chłodzie. (…) A dzisiaj czemu wśród ludzi * tyle łez, jęków, katuszy? * Bo nie ma miejsca dla Ciebie * w niejednej człowieczej duszy!

Każdy czas jest dobry, by Bogu dać miejsce w swej duszy. Dzisiaj jednak ten czas jest może szczególny? Rodzi się Jezus, Boży Syn, Zbawiciel. Czy urodzi się w Twoim sercu?

Pomyśl jak wygląda Twoje życie?

Ile jest w nim pokoju, szczęścia, miłości? Za mało? Wcale? A przecież tak bardzo tego pragniesz! Znam Ciebie. Chcesz pokoju, szczęścia i miłości. Jak każdy człowiek.

Jezus jest pokojem.

On daje szczęście.

On jest miłością.

Z nim przychodzi wszystko.

PRAWDZIWEJ RADOŚCI Z TEGO, ŻE SYN BOŻY STAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM DLA TWOJEGO ZBAWIENIA ŻYCZY

TWÓJ KS. PROBOSZCZ