NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY rok B

swieta rodzina

Życie to Rodzina.

Dzisiejsze święto odsłania ważny wymiar życia, a jest nim środowisko. Nie ma życia bez środowiska. Doskonale znamy tę prawdę w wymiarze ekologicznym. Gdziekolwiek zostaje zachwiana harmonia środowiska, natychmiast pojawiają się znaki alarmujące o zagrożeniu życia wielu gatunków roślin, owadów, ptaków czy zwierząt. Klęska środowiska jest klęską życia. Tak jest w morzu, rzekach, jeziorach, lasach, polach… i tak jest w Rodzinie. Ona bowiem stanowi środowisko życia każdego człowieka. Dlatego Bóg powiedział: Czcij ojca i matkę swoją, a będzie ci się dobrze powodziło na ziemi. To jest Boże wezwanie do odpowiedzialności za Rodzinę. Człowiek zdrowy i mądry rośnie, gdy jego serce bije szacunkiem dla Rodziców. Jeśli straci szacunek w my­śleniu, w słowie, w czynach, uderzy w swoje środowisko i wyda wyrok na siebie samego.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny i zakończenie Starego Roku. W Nowy Rok (poniedziałek) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 11.00 i 17.00. Przypominam, że jest to święto kościelne nakazane i brak obecności na mszy świętej skutkuje grzechem ciężkim.

2) We wtorek, środę i czwartek z racji kolędy msze święte o godzinie 10.00. W piątek - I piątek miesiąca, msza w Mątkach o 10.00 i potem w DPS, oraz wieczorem o 17.00, wcześniej będzie możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.

3) W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - Msze święte z poświęceniem wody i kredy jak w niedzielę. Taca na potrzeby misyjne.

4) Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego i niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5) W przyszłą niedzielę 7 stycznia zaraz po mszy świętej o godzinie 11.00 w sali u Państwa Prusik razem z Panią Sołtys serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych aby wspólnie pokolędować. Prosimy też zabrać ze sobą coś słodkiego.

kolęda2016

KOLĘDA W TYGODNIU ROZPOCZYNA SIĘ OD GODZINY 15.30