IV NIEDZIELA ZWYKŁA Rok B

wypędzenie złego ducha

We współczesnych nam czasach także wielu jest ludzi, którzy odrzucając Chrystusa, stawiają mu pytanie podszeptywane przez złego ducha: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Pobudzony wiarą nie możesz ulegać tej wielkiej fali antychrześcijańskich ideologii, które od wieków przetaczają się przez świat. Z wiarą i ufnością wsłuchaj się w drugą część dzisiejszej Ewangelii, która ukazuje jak Pan Jezus wypędza złego ducha. Bądź więc pewien, że Jezus, jak pisał do Tymoteusza św. Paweł: jest błogosławionym i jedynym Władcą, Królem królów i Panem panujących. Dlatego też nie lękaj się pytać Chrystusa o to, czego od Ciebie pragnie. Ale pytaj nie po to, by w Niego wątpić, ale by prawdziwie poznać Jego wolę wobec Twojego życia.

Gdy już za sprawą Ducha Świętego dostąpisz tej łaski, staraj się ze wszystkich sił wypełniać to, co proponuje Ci Zbawiciel. Pamiętaj, że On nie żąda rzeczy niewykonalnych, nieosiągalnych. Prosi jedynie: pójdź za Mną i wypełniaj moje przykazania. Pójdź za Mną i naucz się miłować Boga i bliźniego. Pójdź za Mną, aby nauczyć się pokory. Pójdź za Mną, aby nauczyć się ofiarowywać życie swoje za bliźnich swoich. Tego chce Chrystus. Jeżeli wypełnisz Jego misję w każdej chwili Twojego życia, to osiągniesz ideał świętości, do której każdy z nas jest powołany. Wówczas bez lęku będziesz przyłączać się do modlitwy zapisanej w ostatnim zdaniu Pisma Świętego: „Przyjdź Panie Jezu!”.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca

2) 2 lutego w piątek Kościół Katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z poświęceniem gromnic w Jonkowie o godzinie 10.00 i 18.00, w DPS o 11.15. Taca na klasztory zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Warmińskiej

3) Przyszła niedziela - miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, taca na prace konserwatorskie w naszym kościele

4) W tym tygodniu (oprócz piątku) msze święte z racji kolędy tylko o godz. 10.00

5) Jeśli chodzi o montaż nowych ławek w naszym kościele to montowane będą w dniach 14-19 maja. Wtedy prawdopodobnie kościół od poniedziałku do piątku będzie wyłączony z użytku. Koszt montażu ławek wynosi 100.350 zł (bez kosztów przygotowania podestu). Na dzień dzisiejszy brakuje ok 11 tysięcy. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

kolęda2016

29.01 poniedziałek - ul. Spacerowa od nr 3 do nr 24

30.01 wtorek - ul. Spacerowa od nr 26 do nr 50

31.01 środa - Spacerowa blok 4 i 6