XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

krzyż

Każdy ma swoją drogę, po której kroczy do Chrystusa, jednak od każdego z nas zależy sposób jej przebycia. W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus pokazuje w sposób jednoznaczny, że na tej drodze utrudnienia mogą istnieć w nas samych i trzeba je usunąć. To właśnie dziś Chrystus mówi: „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze” (Mk 9). Aby się tak nie stało, trzeba dbać o własne wnętrze, a więc o swoje sumienie.

1) W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2) W piątek rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godzinie 16.30 i od października msza św. w tygodniu będzie sprawowana o godzinie 17.00. Ten piątek to także I piątek miesiąca - od 16.15 spowiedź św.

3) W sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

4) Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Taca na prace konserwatorskie w naszej świątyni.

5) Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 zebranie dla Rodziców dzieci, które w tym roku szkolno-katechetycznym przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

6) Wrzesień jest ostatnim miesiącem realizowanego przez Główny Urząd Statystyczny co 10 lat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Wszyscy mieszkańcy Polski na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są zobowiązani do udziału w spisie powszechnym. Spis trwa do 30 września.