XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

kościół Jonkowo

W ostatnią niedzielę października wspominamy poświęcenie świątyni, w której się gromadzimy. Chcemy przez to podziękować Bogu za to, że Jego nieustanne dążenie do spotkania z człowiekiem zaowocowało tym miejscem, w którym lepiej słyszymy głos idący ku nam z głębi Trójcy Świętej i pełniej odczuwamy miłujące serce Boga.

1) Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym (8.00; 10.00; 11.30). Po mszy świętej o 11.30 procesja na nasz Cmentarz Parafialny. Po procesji możliwość powięcenia nowych pomników na grobach. Przypominam o opłatach za miejsca na Cmentarzu. Taką opłatę wnosi się raz na 20 lat.

2) We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze święte w Jonkowie o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00

3) Przez cały miesiąc listopad w tzw. Wypominkach będziemy polecać naszych Drogich Zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Czytelnie wypełnione Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub "na tacę".

4) Serdecznie proszę o zachowanie kultury zachowania i porządku na Cmentarzu Parafialnym. Proszę o segregację i wyrzucanie śmieci z cmentarza w odpowiednie miejsca. Proszę nie wrzucać ziemi do kontenerów na śmieci.

5) Harcerki z 1 Olsztyńskiej Drużyny Harcerek "Galaxis" zapraszają dziewczynki w wieku 10-12 lat na zbiórkę naborową. Zbiórka odbędzie się w następną sobotę, 6 listopada o godzinie 10:00 i będzie trwała około 1,5 godziny. Gdyby ktoś był zainteresowany to harcerki będą w niedzielę po mszach o godzinie 8:00 i 11:30 czekały przy kościele i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

6) Bóg zapłać za wspólną, październikową modlitwę różańcową. Szczególne wyrazy uszanowania kieruję do dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodzicom.

7) Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wieczorem posprzątali naszą świątynię, którzy nie tylko samymi słowami ale konkretnymi czynami ukazują swój szacunek do świątyni, która jest domem Boga