III NIEDZIELA ADWENTU, Rok C

3 niedziela adwentu

Nawrócenie przygotowujące spotkanie z Panem, który jest blisko, musi być prawdziwe i konsekwentne. Wskazują na to pouczenia Jana Chrzciciela, które nie żądają od przychodzących do niego uczynków niemożliwych do spełnienia. Nawet celnikom i żołnierzom nie nakazuje porzucenia ich zawodu, a jedynie napomina, aby nie krzywdzili nikogo i pozostawali na swoim.

W każdym miejscu naszego pielgrzymowania można znaleźć drogę do Boga, trzeba jednak jej szukać i odważyć się na nią wstąpić, a krokami, które po niej prowadzą, są sprawiedliwość i miłość. O miłości Jan Chrzciciel mówi jako o postawie dzielenia się z bliź­nimi. Sprawiedliwe wypełnianie obowiązków i miłość dzieląca się swoim dobrem – to drogi naszego spotkania się z Panem, który jest już blisko.

1) W Adwencie zapraszam na Roraty - w tym roku msze święte roratnie z lampionami (konkurs na najładniejsze, własnoręcznie wykonane lampiony) sprawowane będą we wtorki i czwartki o godzinie 7.15 (w tych dniach nie będzie mszy św. wieczornej).

2) Ze względu na chorobę pani Katechetki dzisiejsze spotkanie z Rodzicami dzieci przed pierwszą Komunią św. jest odwołane.

3) W Adwencie po mszach świętych niedzielnych zbieramy do puszki ofiary na dalsze działanie projektu Orlej Straży - Szwalnia Jonkowo

4) Na przyszłą sobotę na godz. 9.00 zapraszam chętnych do pomocy w stawianiu choinek i przygotowaniu świątyni do świąt Bożego Narodzenia.

5) Od przyszłej soboty będzie można przynosić do kościoła paczki w ramach akcji "Paczuszka dla Maluszka".

6) Po mszach świętych w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.