VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok C

Boża miłość

Jakże znamienne słowa kieruje dzisiaj do nas Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich”. Żadną miarą nie można przejść wobec nich obojętnie ani ich zlekceważyć, a tym bardziej odrzucić. Każdemu z nas pozwalają bowiem odpowiedzieć w prawdzie na najważniejsze w naszym życiu pytanie: Czy miłuję Chrystusa? Potem zaś weryfikować je codziennie na modlitwie w czasie wieczornego rachunku sumienia. To wtedy, robiąc przegląd całego dnia, mamy możliwość przekonać się, czy naprawdę całym sercem, myślą, każdym słowem i uczynkiem miłowaliśmy Syna Bożego, tak że wraz z Ojcem mógł w nas przebywać i nami się radować. Modlitwa ta pozwala nam również odkryć i przeanalizować przyczyny, które nam w tym przeszkadzały. Jeśli zatem rzeczywiście postanowiliśmy stawiać sobie to pytanie w rachunku sumienia, to warto przypatrzeć się odpowiedziom, jakie na nie dajemy.

1) W poniedziałek, wtorek i środę - dni modlitw o urodzaje, podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

2) We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

3) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Paweł Borowiec, kawaler, Jonkowo i Sandra Paratowska, panna, Olsztyn

- Łukasz Grodziski, kawaler, Jonkowo i Edyta Sieńska, panna, Jonkowo

- Krzysztof Trukawka, kawaler, Łomy i Jagoda Śmigielska, panna, Olsztyn

4) W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Wiesławę Kilińską i +Witolda Zinkowicz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...