IV NIEDZIELA ADWENTU, Rok A

4 niedziela adwentu

Adwent to okazja do ponownej rewizji świata wiary i osobistego spojrzenia na Boga. Jest to czas rzetelnego postawienia sobie pytania: W kogo wierzę? Można mieć przecież różne wyobrażenia Boga. Dla jednych Bóg jest jak polisa ubezpieczeniowa. Dobrze przecież jest się ubezpieczyć na wszelki wypadek: od cierpienia, samotności, choroby itd. Dla innych Bóg jest bogiem świątecznym – choinkowo-jajecznym. Wystarczy od czasu do czasu, dwa razy w roku. Znamy też takich, którzy podchodzą do Boga jak do bankomatu. Wkładają kartę i zaraz żądają gotówki. Postawa typowo roszczeniowa. Jeszcze inni traktują Go jak dobry supermarket, w którym można zrobić wszelkie zakupy, a przy tym jeszcze powydziwiać, poszukać jakiejś dobrej promocji. Zdarza się też, że sami dla siebie stajemy się bogami, myśląc o sobie jak o pępku świata...

1) W tym ostatnim tygodniu Adwentu zapraszam z lampionami na Msze święte Roratnie w każdą środę i piątek - godzina 17.00

2) Jest okazja do skorzystania z rekolekcji Adwentowych u naszych sąsiadów - poniedziałek i wtorek w parafii M.B. Różańcowej na Dajtkach i w środę dzień spowiedzi w Gutkowie u Księży Salezjanów. Ostatnia okazja do spowiedzi w naszej parafii - czwartek od 16.30 do ostatniego penitenta. Zapraszamy.

3) W sobotę o 24.00 Pasterka, w niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego - msze święte o 10.00 i 11.30 w drugi dzień świąt niedzielny porządek mszy świętych - 8.00,10.00 i 11.30.

4) Dzisiaj w naszej Parafii gościmy duet Laudan z Białorusi. Andrzej Luhin i Alona Pałaczańska. Duet jesienią 2020 grał koncerty podczas protestów przeciwko dyktaturze Łukaszenki. Za wspieranie protestujących zostali zatrzymani i uwięzieni przez policję. Po wyjściu z więzienia mimo zakazów dalej kontynuowali swoje występy. Prześladowani przez białoruską policję ostatecznie musieli wyjechać ze swojego kraju. Po mszach świętych będzie można kupić płyty z ich muzyką.

5) Dziękuję moim Parafianom za włączenie się w akcję charytatywną - Paczuszka dla Maluszka. Dziękuję za przywiezienie choinek i pomoc w wystrojeniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia.