III NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

nawrócenie

Jest tajemnicą, kiedy człowiek się nawraca, kiedy i dlaczego decyduje się na bycie bliżej królestwa. Oczywiście doskonale wiemy o tym, że całe życie trzeba się nawracać, ale z drugiej strony mamy do czynienia z tajemnicą, o której mówi dzisiejsza Ewangelia. Czasem tak w życiu bywa, że najpierw musi coś nadejść, coś, co nie jest zależne od nas, po to, żebyśmy po odwróceniu się mogli z radością stwierdzić, że to już jest, żebyśmy się nie zniechęcili i nie mówili: „Ja się odwracam od swoich spraw, a z tej drugiej strony nic na mnie nie czeka. Odwracam się, a z drugiej strony nie ma nic”. Jezus mówi dzisiaj jasno i wyraźnie: „Możesz się już odwrócić w moją stronę. Popatrz na mnie, bo nie jestem już daleko. Jestem naprawdę blisko”.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W tym tygodniu z racji kolędy mszy wieczorowej nie ma. Od poniedziałku do czwartku msze święte o godz. 10.00, w piątek w DPS o 10.45 i w sobotę msza św.  o godzinie 17.00.

2) Skład naszej Orkiestry Dętej to już na dzień dzisiejszy 15 osób. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 13-go roku życia. Próby w piątki o godzinie 19.00 w "strażaku". W przyszłą niedzielę po mszach świętych będziemy zbierać do puszki datki na działalność i rozwój Orkiestry.

3) 12 lutego po mszy świętej o godzinie 11.30 zebranie przed I komunią świętą.

4) W tamtym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisławę Kucharską i +Janinę Grynko. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

kolęda2016

23.01 - poniedziałek od 16.00 - ul. Ks. Hanowskiego od 2A-28 (plus nowe domy przy drodze do Mątek

24.01 - wtorek od 16.00 - ul. Ks. Hanowskiego 32-74 (nr parzyste) i ul. Ks. Hanowskiego nr nieparzyste plus ul. Fiołkowa

25.01 - środa od 16.00 - Węgajty kolonia i ul. Klonowa

26.01 - czwartek od 16.00 - Mątki wieś (strona lewa)

27.01 - piątek od 16.00 - Mątki wieś  (strona prawa)

28.01 - sobota od 11.00 - osiedle Leśne (za Urzędem Gminy)

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE

 

Wilno Troki