V NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

światłość świata

Patrząc na symbolikę światła, nie da się zapomnieć o tym, że ono oświetla drogę. Być przewodnikiem w dzisiejszych czasach jest ogromnie trudną sprawą. Pokazywanie właściwej drogi tym, z którymi się na co dzień stykamy, jest dla wielu problematyczne. Można spotkać coraz więcej ludzi dyspensujących się od tej roli. W mediach lansuje się całkowitą wolność jednostki. Stąd też nawet rodzice coraz mniej wagi przywiązują do wychowania, pozwalając swoim dzieciom na wiele rozrywek, często nieodpowiednich. Liczni tłumaczą się specyfiką czasów, w których żyjemy, inni bronią się, mówiąc, że nie mają czasu. Ernest Hemingway pisał przed laty: „Teraz nie pora myśleć o tym, czego ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz”. Może więc trzeba na nowo popatrzeć na swoje zachowanie i pomyśleć o przykładzie, który daje się innym. Jeśli Chrystus mówi: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki” (Mt 5), to znaczy, że powołuje nas do stawania się przewodnikami, czyli tymi, którzy prowadzą innych do Niego.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela adroracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę przeznaczamy na prace konserwatorskie kapliczki przy posesji kościelnej.

2) W tamtym tygodniu na potrzeby naszej Orkiestry Dętej zebraliśmy 2158 zł. Bóg zapłać!

3) Dzisiaj wspomnienie świętej Agaty - po mszach świętych poświęcenie chleba.

4) Bardzo serdecznie proszę Parafian o pomoc w wyniesieniu choinek i uprzątnięciu świątyni z dekoracji świątecznych w sobotę na godzinę 11.00

5) W przyszłą niedzielę - 12 lutego po mszy świętej o godzinie 11.30 zebranie przed I komunią świętą.

6) Ze względu na trwające odwiedziny duszpasterskie msze święte w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa, czwartej, piątek) - o godzinie 10.00, w sobotę o 17.00.

podziękowanie

kolęda2016

6.02 - poniedziałek od 16.00 - ul. Olsztyńska

7.02 - wtorek od 16.00 - ul. Leśna

8.02 - środa od 16.00 - ul. Polna

Drodzy Parafianie jeśli kogoś z jakiegokolwiek powodu nie było w domu podczas wyznaczonego dnia kolędy na danej ulicy, lub wybudował się na nowych ulicach lub miejscach dotychczas mi nie znanych, a chciałby błogosławieństwa domu zapraszam do kontaktu ze mną celem umówienia dogodnego dla Was terminu. Szczęść Boże.