VI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok A

dekalog

Wolność jest, jak pisał o niej kiedyś ks. Józef Tischner, nieszczęsnym darem. Nie chodzi w tym zdaniu o to, by od niej uciekać, żeby się bać wolności. Może bardziej o to, by z wolności robić dobry użytek, aby jej nie wywyższać ponad wszystko. Bardziej o to, by pamiętać, że łączy się z nią możliwość złego wyboru.

Co zatem mamy czynić? Chrystus przypomina nam przykazania, ale słowo Boże mówi też o wolności w wyborze drogi życia. Odpowiedź przynosi refren psalmu i fragment z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Postawą, która może pomóc we właściwych wyborach w wolności dążącej do prawdy, jest... szukanie Boga. Wpatrywanie i wsłuchiwanie się w Jego głos, bycie w komunii (czyli we wspólnocie, bliskości) z Nim. Wtedy możemy być pewniejsi naszych decyzji, możemy z ufnością i w wolności iść przez życie.

Taka postawa pomoże również dostrzec, że to życie z Bogiem i dla Niego otwiera nas na prawdziwą mądrość, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć” (1 Kor 2,9) – co niechaj będzie naszym udziałem z łaski i miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa, któremu cześć i chwała, i uwielbienie, i moc, teraz i na wieki wieków. Amen.

ogłoszenia parafialne

1) We wtorek święto świętych Cyryla i Metodego - patronów Europy

2) Od jutra msze święte w tygodniu będą sprawowane o godzinie 17.00

3) Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 zebranie przed I komunią świętą.

4) Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w posprzątaniu świątyni z dekoracji świątecznych. Bóg zapłać (jak zawsze co roku tym samym Parafianom i Parafiankom)

5) Dzisiaj po każdej mszy świętej zbiórka do puszki - zebrane datki zostaną za pośrednictwem Caritas Polska przekazane poszkodowanym w trzęsieniu ziemii w Turcji i Syrii. Bóg zapłać.

6) Księża Salezjanie z Gutkowa zapraszają na pielgrzymkę do Ziemii Świętej:

 Ziemiaś1

Ziemiaś2