NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Rok A

miłosierdzie

Jan Paweł II mówił przy grobie św. Faustyny Kowalskiej w Krakowie: Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabości ku nieskończonym wyżynom świętości Boga. W tym miejscu (Krakowie) uświadamiamy to sobie w sposób szczególny. Stąd bowiem wyszło orędzie miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem św. siostry Faustyny. Jest to orędzie jasne, czytelne dla każdego. Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała siostra Faustyna: „Nie lękaj się niczego, ja jestem zawsze z tobą”. A jeżeli szczerym sercem odpowie: „Jezu, ufam Tobie!”, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków. W tym dialogu zawierzenia nawiązuje się pomiędzy człowiekiem i Chrystusem szczególna więź wyzwalającej miłości (Kraków-Łagiewniki, 7 VI 1997 roku).

1) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszam do świątyni na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę o miłosierdzie dla nas i całego świata. Taca z dzisiejszej niedzieli na cele charytatywne realizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

2) We wtorek 26 rocznica śmierci ks. Juliusza Pniewskiego - byłego proboszcza naszej Parafii (proboszcz w latach 1960 - 1978)