V NIEDZIELA WIELKANOCNA, Rok A

Drogaprawdażycie

Życie jest pełne niespodzianek. Nie da się wszystkiego przewidzieć ani zaplanować. Wydarzenia, takie jak śmierć bliskich, kalectwo, choroba, kradzież, nienawiść otoczenia, uśmiech szczęścia, wygrana dużych pieniędzy, w ciągu godziny potrafią przekładać zwrotnice i decydują o zupełnie innej drodze życia, niż była planowana. Trzeba się z tym liczyć. To wymaga nie tylko dobrej znajomości praw życia i układów, z jakimi mamy do czynienia. To wymaga kontaktu z mądrym człowiekiem dysponującym doświadczeniem. On w takich decydujących momentach jest skarbem. Nie jest łatwo znaleźć takiego człowieka, dlatego Jezus w Ewangelii sygnalizuje, że On jest drogą, prawdą i życiem. Wskazał też konkretne rozwiązanie zawarte w słowach: „Pójdź za Mną”. On sam pragnie być tym mądrym doradcą i w krytycznym momencie chce, aby Mu zawierzono.

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu

2) Ofiary zebrane na tacę przeznaczone na konserwację kapliczki przy posesji kościoła.

3) Zapraszam na nabożeństwa majowe - w tygodniu o 17.40, w niedzielę o 11.15

4) Dzisiaj na mszy o godzinie 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne (przychodzą ze świecami)

5) OSP Jonkowo przyłączyło się do akcji "Napad Na Szafę" w celu zbiórki środków na leczenie Kingi Rydz chorej na SMA. Strażacy zbierają ubrania, pościel, buty, zabawki w dobrym stanie. Dary można przynosić do Domu Strażaka do końca maja we wtorki o godz. 18.30 lub zostawić na korytarzu w wyznaczonym miejscu naprzeciw salonu fryzjerskiego od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 i w soboty 8.00 - 14.00.

6) W przyszłym tygodniu na mszy o godzinie 11.30 w naszej Parafii będzie uroczystość I Komunii świętej. Proszę, aby ci którzy nie są związani z Rodzinami dzieci przyjmujących I Komunię - przyszli na msze św. o godz. 8.00 lub 10.00. Spowiedź dla Dzieci i ich Rodzin przed I Komunią św. w sobotę o godz. 10.00

7) Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kuba Paź, kawaler, Jonkowo i Adrianna Paulina Samul, panna, Jonkowo

Jakub Dębiec, kawaler, Mątki i Natalia Kowalewska, panna, Morąg

8) W zeszłym tygodniu mszą świętą pogrzebową pożegnaliśmy naszego Parafianina: +Jana Bernad. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

9) 27 maja w sobotę o godzinie 10.00 w ramach wyjazdu z okazji Dnia Matki zapraszam Mamy na pielgrzymkę do Klebarka Wielkiego - Sanktuarium Krzyża Świętego. Zapisy u Pani Sołtys. Koszt 50 zł.