ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, Rok A

zesłanie

Dzisiejsza uroczystość stanowi dla nas – wierzących w Chrystusa – niezwykle ważne wydarzenie. U zarania dziejów Kościoła, w którym i my dziś żyjemy, zesłanie Ducha Świętego było objawieniem całemu światu wspólnoty wierzących w Mistrza z Nazaretu. Dzieje Apostolskie mówią o tym fakcie w pierwszym czytaniu. Wspólnota zebrana w Wieczerniku, szum jakby wiatru i języki ognia… Duch Święty przyszedł do nas i On uświęca Kościół, czyli nas tutaj się modlących! Trzeba, abyśmy ciągle przywoływali w naszej pamięci i w naszych modlitwach to wydarzenie. Duch Święty działa w Kościele! On uświęca nas nieustannie – każdego dnia.

1) W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

2) W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu po mszy św., w niedzielę o 11.15

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź św. od godziny 17.30

4) 4 czerwca (niedziela) po mszy św. o godz. 10.00 próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała

5) W poniedziałek o 18.00 zebranie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa

6) 3 czerwca jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli zawierzyć siebie i swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wyjazd z Olsztyna o godz. 7.00 rano z parkingu przy ulicy Mochnackiego. Koszt autokaru – 120,00 zł. Wyjazd (powrót) z Częstochowy o godz. 22.00. Zapisy u: Krystyna Burda – tel. 664 987 578, Katarzyna Strynowicz – tel. 514 378 946. Serdeczna prośba o zgłaszanie udziału po godzinie 16.00 (po pracy).

7) W zeszłym tygodniu mszą świętą pogrzebową pożegnaliśmy naszą Parafiankę: +Annę Przypłot. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.