UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, Rok A

Trójca1

Jeśli otaczający nas świat jest zbudowany z miliardów tajemnic, a życie w nim jest tym bogatsze, im głębiej w nie wchodzimy, to co dopiero mówić o tajemnicy Boga, w której zostaliśmy zanurzeni w godzinie naszego chrztu. Kiedy kapłan wypowiadał słowa: „Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zostaliśmy zanurzeni w tajemnicy miłości Boga, który jest największą tajemnicą i źródłem wszystkich tajemnic. Życie religijne polega na udziale w nigdy niewyczerpanej tajemnicy. Im głębiej w nią wchodzimy, tym większą staje się ona tajemnicą. Miłość bowiem jest zawsze wtajemniczeniem. Uczeń Chrystusa wie, że w tym, kto nie żyje tajemnicą, nie ma życia religijnego. Ateizacja polega na odparowaniu tajemnicy, czyli na śmierci życia Bożego w sercu człowieka.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu

2) W poniedziałek na mszy świętej o godzinie 18.00 będziemy świętować 42 rocznicę święceń kapłańskich księdza Norberta. W poniedziałek po mszy św. tj. ok 18.45 proszę Panów o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego.

3) W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte jak w niedziele. Z racji przedłużającego się remontu ulicy Ogrodowej procesja odbędzie się wokół kościoła. Bardzo serdecznie proszę o pomoc Parafian w środę po mszy św. wbudowaniu ołtarza przy Krzyżu Misyjnym

4) Nabożeństwa czerwcowe - w tygodniu po mszy św., w niedzielę o 11.15

5) Uroczystość bierzmowania w naszej Parafii będzie 19 czerwca o godzinie 18.00. Egzamin młodzieży przed bierzmowaniem i próba generalna w piątek 16 czerwca po mszy o godzinie 18.00. Obecność obowiązkowa

6) OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE - Związek Emerytów i Rencistów w Jonkowie zaprasza na dwudniową wycieczkę do Łodzi w dniach 27.06-28.06. W programie wycieczki wiele atrakcji i zwiedzania ZOO, muzeów i pięknych miejsc charakterystycznych dla Łodzi. Koszt 500 zł (w cenie: przejazd, ubezpieczenie, hotel, bilety wstępu, obiadokolacja, śniadanie, obiad, przewodnik, pilot). Zapisy u Pani Prezes Barbary Rzeplińskiej tel. 698 907 958