NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, Rok B

Trójca

Święty Jan Chryzostom powiedział: „Bóg nie żąda trudów, ale posłuszeństwa”. Odkrył w ten sposób przed swymi słuchaczami zasadę życia, którą jest posłuszeństwo Bogu, a równocześnie zdemaskował błędne nastawienie wielu, którzy sądzą, że Bóg oczekuje od ludzi podejmowania nieustannych wysiłków.Objawienie tajemnicy Trójcy Świętej pozwala odkryć, że istotą życia w Bogu jest posłuszeństwo. Syn jest posłuszny Ojcu, a Duch Święty Ojcu i Synowi. To posłuszeństwo jest aktem ich wzajemnej miłości. Celem tego objawienia jest pouczenie ludzi, że pełnia życia jest w posłuszeństwie Bogu jako Ojcu i współpraca w tym posłuszeństwie z Synem Bożym i Duchem Świętym. To posłuszeństwo zmierza do harmonii pracy, modlitwy, odpoczynku, cierpienia. Uczył nas tego Chrystus, przebywając na ziemi. Ojcu wcale nie zależy na naszych wielkich dziełach, bo takie to On sam może uczynić w takiej mierze, w jakiej zechce.

ogłoszenia parafialne

1) Dzisiaj na mszy o godzinie 11.30 w naszej Parafii odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. Proszę o modlitwę w intencji 37 dzieci, które przyjmą Pana Jezusa do serca. Proszę także, aby ci którzy nie są związani z Rodzinami dzieci przyjmujących I Komunię - przyszli na msze św. o godz. 8.00 lub 10.00.

2) W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy świętej o 11.30 procesja ulicami Jonkowa do czterech ołtarzy. Proszę Parafian, Strażaków z OSP Jonkowo i OSP Mątki o pomoc z zorganizowaniu procesji, budowie Ołtarzy i zapraszam wszystkich do czynnego uczestnictwa w procesji. 27 maja o 17.15 próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała - zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

3) W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny