11 NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

pomoc bliżniemu

W dzisiejszej Liturgii Słowa w drugim czytaniu jest mowa o zapłacie Chrystusa. Jezus zapłaci nam za nasze trudy i zmagania; za nasze pójście za Nim, za życie Ewangelią... powiedział wyraźnie: „kto poda kubek wody do picia jednemu z tych najmniejszych [...], nie utraci swojej nagrody” (por. Mt 10,42). Za każdy dobry czyn, słowo czy myśl czeka nas nagroda – Jezusowa zapłata. Za zły czyn także, ale zapłata w postaci kary. Każdy, kto będzie taki jak Jezus – będzie pokorny i będzie żył królestwem i go głosił – otrzyma wielką nagrodę. Zechciejmy więc pracować dla tej zapłaty, tej nagrody nieskończonej, którą jest zbawienie wieczne. Trudźmy się, zmagajmy, wyrzekajmy się wszystkiego, co ziemskie, aby otrzymać to, co wieczne i niezniszczalne – radość na wieki w królestwie Ojca!

ogłoszenia parafialne

1) W miesiącu czerwcu zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

2) W dniu dzisiejszym (niedziela) zapraszam Parafian na dodatkową mszę świętą o godzinie 15.30, którą razem z moimi wspólnie wyświęconymi kolegami w dniu 25 maja 1996 roku będziemy sprawować jako dziękczynną za 28 lat kapłaństwa. Na tej mszy świętej będzie również mój kolega z roku - ksiądz Jacek Kryszk, który od 20 lat pracuje na misjach w Brazylii.

3) Od piątku w zeszłym tygodniu w naszej Parafii działa "Serafin" - najnowszy system multimedialny przeznaczony dla świątyń celem usprawnienia wyświetlania tekstów pieśni i inych informacji multimedialnych istotnych w pracy duszpasterskiej. System "Serafin" będzie z czasem systematycznie uzupełniany o nowe możliwości.

4) W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 11.30 uczcimy naszego patrona - świętego Jana Chrzciciela. W przyszłą niedzielę pamiętajmy także o Dniu Ojca.

5) Zapowiedzi przedmałżeńskie: MACIEJ WOŹNIAK, KAWALER, JONKOWO i  PAULINA BORCUN, PANNA, JONKOWO, oraz MATEUSZ KARCZEWSKI, KAWALER, EŁK i  ANETA KARCZEWSKA, PANNA, JONKOWO