12 NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

uciszenie burzy

„Kim On właściwie jest?” Słyszeliśmy w Ewangelii, że wicher i jezioro były Jezusowi posłuszne, co wprawiło uczniów w osłupienie i stąd pojawiło się ich pytanie, ale nie to jest ważne. Istotne jest, że On z miłości umarł za nas „po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, ale dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał”. I dopiero teraz rozważane przez nas pytanie znajduje stosowną odpowiedź: On jest Tym, który z miłości oddaje za mnie swoje życie i nie chce, żeby się to odbyło daremnie. Pragnie bowiem, abym odtąd i ja przestał żyć dla siebie, a „żył dla Tego, który za mnie umarł i zmartwychwstał”. To jest pełna odpowiedź. I w jej świetle widzimy, jak pytania „Kim On właściwie jest?” oraz „Kim ja jestem?” ściśle się ze sobą łączą. On oddał życie po to, abym swojego życia nie marnował, a dzieje się to zawsze wtedy, kiedy próbuję żyć tylko dla siebie.

ogłoszenia parafialne

1) W miesiącu czerwcu zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

2) Dzisiaj na mszy św. o godzinie 11.30 uczcimy naszego patrona - świętego Jana Chrzciciela. Pamiętajmy także o Dniu Ojca.

3) W poniedziałek liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę uroczystosć Świętych Apostołów Piotra i Pawła

4) Zapowiedzi przedmałżeńskie: