WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Rok C
- Szczegóły
- Utworzono: niedziela, 01, czerwiec 2025 04:52
- ks. Krzysztof

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem o tym, co jest ostatecznym celem ziemskiego pielgrzymowania każdego człowieka. Jest to wezwanie, aby nie bać się patrzeć w kierunku Boga. W Bogu jesteśmy w stanie odnaleźć ostateczny sens naszego życia. Takie spojrzenie jest możliwe dzięki wierze, która rozszerza nasze horyzonty.
Tym bardziej aktualne są dziś słowa, które Jezus wypowiada do uczniów: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1,8). Dzięki światłu wiary, które umacnia w nas otwartość na działanie Ducha Świętego, jesteśmy w stanie nie tylko patrzeć w niebo, lecz także mocno stać stopami na ziemi i dawać świadectwo o wartości wiary, która nadaje sens życiu.

1) W miesiącu czerwcu zapraszam na nabożestwa czerwcowe - w dni powszednie o 17.45
2) Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź święta od 17.30
4) Zmarła nasza Parafianka +Marianna Godlewska. Msza pogrzebowa jutro o godzinie 11.00
5) Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc w uroczystościach upamiętniających 680-lecie naszej Parafii i naszej małej Ojczyzny - miejscowości Jonkowo
- panu wójtowi Jackowi Jatkiewiczowi i Urzędowi Gminy Jonkowo
- Gminnemu Ośrodkowi Kultury na czele z panem Jackiem Olszewskim
- naszej orkiestrze parafialno-strażackiej na czele Kapelmistrzem Piotrem Cyganem
- Naszym strażakom z OSP Jonkowo, OSP Mątki
- naszej grupie rekonstruktorów czasów napoleońskich
- Panu Arkadiuszowi Czarneckiemu - kolekcjonerowi i miłośnikowi starej motoryzacji oraz MotoBraciom z Olsztyna
- przedstawicielom Bractwa Komturii Nidzickiej
- wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację naszych uroczystości
