WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Rok C

wniebowstąpienie

 Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem o tym, co jest ostatecznym celem ziemskiego pielgrzymowania każdego człowieka. Jest to wezwanie, aby nie bać się patrzeć w kierunku Boga. W Bogu jesteśmy w stanie odnaleźć ostateczny sens naszego życia. Takie spojrzenie jest możliwe dzięki wierze, która rozszerza nasze horyzonty.

Tym bardziej aktualne są dziś słowa, które Jezus wypowiada do uczniów: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1,8). Dzięki światłu wiary, które umacnia w nas otwartość na działanie Ducha Świętego, jesteśmy w stanie nie tylko patrzeć w niebo, lecz także mocno stać stopami na ziemi i dawać świadectwo o wartości wiary, która nadaje sens życiu.

ogłoszenia parafialne

 1) W miesiącu czerwcu zapraszam na nabożestwa czerwcowe - w dni powszednie o 17.45

2) Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

3) W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź święta od 17.30

4) Zmarła nasza Parafianka +Marianna Godlewska. Msza pogrzebowa jutro o godzinie 11.00

5) Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie i pomoc w uroczystościach upamiętniających 680-lecie naszej Parafii i naszej małej Ojczyzny - miejscowości Jonkowo

- panu wójtowi Jackowi Jatkiewiczowi i Urzędowi Gminy Jonkowo

- Gminnemu Ośrodkowi Kultury na czele z panem Jackiem Olszewskim

- naszej orkiestrze parafialno-strażackiej na czele Kapelmistrzem Piotrem Cyganem

- Naszym strażakom z OSP Jonkowo, OSP Mątki

- naszej grupie rekonstruktorów czasów napoleońskich

- Panu Arkadiuszowi Czarneckiemu - kolekcjonerowi i miłośnikowi starej motoryzacji oraz MotoBraciom z Olsztyna

- przedstawicielom Bractwa Komturii Nidzickiej

- wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację naszych uroczystości 

plakat680lecie