XXXI NIEDZIELA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

IMG 20160426 121230 HDR

Świątyń w Polsce nie brakuje. Czy jednak nie pustoszeją one powoli, ale systematycznie? Ktoś powie: „Kościół nie ma nic atrakcyjnego do zaproponowania młodym ludziom”. Czyż Kościół ma być atrakcyjny? Świątynia powinna być wypełniona wiernymi nie dlatego, że jest atrakcyjna, ale dlatego, że jest miejscem spotkania Boga z człowiekiem. W świecie pełnym desakralizacji i deptania podstawowych praw człowieka świątynia jawi się jako miejsce, w którym człowiek niemalże dotyka sacrum. Ma to być miejsce refleksji, wyciszenia i uspokojenia. I trzeba na nowo odkryć ten wymiar świątyni. Świątyni która ma dawać wierzącym poczucie bezpieczeństwa oraz nieustannej opieki Boga.

1) 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - msze św. o godzinie 8.00, 9.30 -DPS, 11.00 msza z uroczystą procesją na Cmentarz Parafialny

2) 2 listopada - DZIEŃ ZADUSZNY - msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

3) W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych, o godz. 10.00 Msza św. w Mątkach, potem msza św. w DPS, od 16.30 możliwość spowiedzi z racji I piątku, o godz. 17.00 msza św.

4) W listopadzie podczas mszy św. będziemy modlić się za naszych Drogich Zmarłych w tzw. WYPOMINKACH

5) Proszę o zachowanie porządku na Cmentarzu Parafialnym i wysypywanie śmieci (tzn. plastiku, szkła itp.) do kontenera, a ziemi i roślin zielonych na kompostownik

6) Jak widać w świątyni ukończono już przedostatni etap prac konserwatorskich przy Ołtarzu Głównym. Etap ostatni obejmie konserwację 2 obrazów ołtarzowych i tzw. uszaków ołtarza i ornamentów roślinnych. Bardzo dziękuję panom, którzy mimo tego, że prośba padła w tzw. ostatniej chwili ochotnie pomogli w piątek rozebrać rusztowania przy ołtarzu.