V NIEDZIELA ZWYKŁA

wskrzeszenie lazarza

Słyszeliśmy zapewnienie proroka Ezechiela, że Bóg otwiera groby, wyprowadza z nich zmarłych i prowadzi ich do ich miasta. Jest to dalszy ciąg proroctwa, które było dla Izraela zapowiedzią odnowy ludu, który przebywał na wygnaniu. Bowiem kiedy człowiek przebywa na wygnaniu, kiedy jest w taki czy inny sposób doświadczany trudnościami, jest jakby pogrzebany. Jeszcze bardziej ta rzeczywistość powraca przy lekturze dzisiejszego fragmentu Ewangelii. Słyszymy o Łazarzu, przyjacielu Chrystusa, którego Pan przywraca do życia. Jakże realne i przejmujące są słowa, które wypowiada Marta, siostra zmarłego: „Panie, już cuchnie”! Pomimo tych ludzkich ograniczeń Chrystus dokonuje wielkiego cudu – wskrzesza Łazarza! Po tym wydarzeniu wielu Żydów uwierzyło w Niego. Zresztą i sam Mistrz z Nazaretu powiedział wcześniej, że choroba i śmierć Łazarza oraz jego wskrzeszenie mają wzbudzić wiarę wielu, mają posłużyć temu, „aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą”. Chwałą płynącą z uznania w Nim jedynego Zbawiciela i Odkupiciela człowieka.

1. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie zbieramy ofiary na prace konserwatorskie w naszym kościele.

2) W modlitwie pamiętajmy dzisiaj o św. Janie Pawle II - dzisiaj 12 rocznica Jego śmierci.

3) Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa - czyli Męki Pańskiej. Na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do poświęcenia palmy. Po mszy św. o godz. 11.00 zebranie dla Rodziców w sprawie dekoracji przed I Komunią św. (dla chętnych)

4) W czwartek rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostnie. Proszę zgłaszać chorych na sobotę. Plan rekolekcji jest następujący:

REKOLEKCJIE WIELKOPOSTNE

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA Św. JANA CHRZCICIELA

J O N K O W O 6-7-8-kwietnia 2017r.

CZWARTEK – 6 kwietnia

godz.   8.45- SPOWIEDŹ