NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dobry Pasterz

W dniu dzisiejszym Jezus mówi do każdego z nas: „Ja jestem bramą owiec (...). Jeśli kto wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony” (J 10). Cóż oznacza to dla każdego chrześcijanina? Jakże nie przytoczyć w tym miejscu słów testamentu Jana Pawła II, który swoją ostatnią encykliką życia i śmierci przeszedł przez ową bramę:

Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie (por. Mt 24,42) – te słowa przypominają mi ostateczne wezwanie, które nastąpi wówczas, kiedy Pan zechce. Pragnę za nim podążyć i pragnę, aby wszystko, co składa się na moje ziemskie życie, przygotowało mnie do tej chwili. Nie wiem, kiedy ona nastąpi, ale tak jak wszystko, również i tę chwilę oddaję w ręce Matki mojego Mistrza: Totus Tuus. W tych samych rękach matczynych zostawiam wszystko i Wszystkich, z którymi związało mnie moje życie i moje powołanie. W tych rękach zostawiam nade wszystko Kościół, a także mój Naród i całą ludzkość.

1) Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

2) Tradycyjnie ofiary z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczam na prace konserwatorskie ołtarza głównego w Jonkowie

3) Od dzisiaj kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

4) W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski