V NIEDZIELA WIELKANOCNA

JEZUS DROGĄ PRAWDĄ I ŻYCIEM

Jezus drogą

Życie jest pełne niespodzianek. Nie da się wszystkiego przewidzieć ani zaplanować. Wydarzenia, takie jak śmierć bliskich, kalectwo, choroba, kradzież, nienawiść otoczenia, uśmiech szczęścia, wygrana dużych pieniędzy, w ciągu godziny potrafią przekładać zwrotnice i decydują o zupełnie innej drodze życia, niż była planowana. Trzeba się z tym liczyć. To wymaga nie tylko dobrej znajomości praw życia i układów, z jakimi mamy do czynienia. To wymaga kontaktu z mądrym człowiekiem dysponującym doświadczeniem. On w takich decydujących momentach jest skarbem. Nie jest łatwo znaleźć takiego człowieka, dlatego Jezus w Ewangelii sygnalizuje, że On jest drogą, prawdą i życiem. Wskazał też konkretne rozwiązanie zawarte w słowach: „Pójdź za Mną”. On sam pragnie być tym mądrym doradcą i w krytycznym momencie chce, aby Mu zawierzono.

1) W dniu dzisiejszym taca na potrzeby Seminarium Duchownego HOSIANUM w Olsztynie

2) We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i naszej Archidiecezji

3) W naszej świątyni jest ok. 271,5 metrów bieżących ławki. Wstępny kosztorys wymiany wszystkich ławek w naszej świątyni nie licząc kosztów wykonania podestu, transportu i montażu wynosi 86880 zł (320 zł za metr bieżący). Do tej pory Parafianie podczas kolędy złożyli na ten cel 13050 zł i po kolędzie w specjalnych kopertach, które zostawiłem podczas kolędy 14510zł i 100 dolarów. Powróciła tylko jedna czwarta kopert, chociaż wszyscy deklarowali złożenie ofiary na ławki do maja...      W sumie daje to 27650zł i 100 dolarów. We wrześniu miałem podpisywać umowę, ale wobec powyższego termin podpisania umowy ulegnie zmianie. BRAKUJE 59230 zł.

4) Zapraszam na nabożeństwa majowe na godz. 17.35. Martwi fakt, że nie ma praktycznie wcale dzieci, nawet tych które przygotowują się do I Komunii św., czy młodzieży przed bierzmowaniem.

5)