WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

wniebowstąpienie

Z niebios wyszedł Bóg z miłości do człowieka, więc jeśli człowiek chce wejść do niebios, musi także podążać drogą miłości. Dlatego dzisiaj niech każdy z nas podziękuje Bogu za Jego nieskończoną miłość do nas i powie to, co wypowie kapłan w modlitwie po komunii: „Wszechmogący Boże... wzbudź w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Tobą”. Amen.

1) W środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

2) W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W piątek o 10.00 msza św. w Mątkach, potem w DPS. Wieczorem w piątek od 17.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę po mszy św. nabożeństwo I soboty.

3) W czwartek 1 czerwca pamiętamy w modlitwach o dzieciach. Również tego dnia o godzinie 17.30 rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

4) Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zbieramy ofiary na wymianę ławek w kościele.

5) W Dzień Matki byliśmy z Mamami na autokarowej pielgrzymce w Gietrzwałdzie. 53 Matki uczestniczyły we mszy św., były poczęstowane kawą, herbatą i pączkiem w Domu Rekolekcyjnym, uczestniczyły w modlitwie różańcowej przy Cudownym Źródełku i ze śpiewem na ustach szczęśliwe wróciły do swoich domów. Dziękuję wszystkim uczestniczkom za miłą atmosferę.

IMG 20170526 181517 HDR