XI NIEDZIELA ZWYKŁA

5 hojność człowieka

W dzisiejszej Ewangelii rozbrzmiewa wezwanie Chrystusa: nie obliczajcie, tylko dawajcie, pamiętając, że wszystko, co macie, pochodzi od Boga!

1) Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy

2) 22 czerwca - w czwartek - Msze św. na zakończenie Roku Szkolnego. 8.30 - Gimnazjum; 9.30 - Szkoła Podstawowa

3) W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy za Kapłanów. W swoich modlitwach pamiętajmy również o Dniu Ojca wypraszając łaski dla żyjących i niebo dla zmarłych.

4) W przyszłą niedzielę w naszej Parafii święto - Odpust Parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela głównego Patrona naszej Parafii. Z racji tego że tradycyjnie organizowane msze odpustowe o godzinie 12.00 przynosiły więcej zamieszania niż pożytku, bo i tak ludzie z przyzwyczajenia przychodzili na 11.00 i pukano na plebanię, że to niby ksiądz zapomniał o mszy niedzielnej, to od tego roku msze św. odpustowe będą w trybie normalnym - czyli o godzinie 11.00. Strażaków w tym roku wyjątkowo nie będzie, ponieważ są na wyjeździe. Wobec powyższego zapraszam Parafian do czynnego uczestnictwa we mszy św. - pomoc w niesieniu parafialnych chorągwi, krzyża, czy baldachimu. W niedzielę odpustową nie będzie mszy św. w Łomach - mieszkańców zapraszam na uroczystości odpustowe do Jonkowa.

5) W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina +Henryka Młodoch. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...