XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus nauczający

Panie Jezu Chryste, klękamy przed Tobą na początku września. Potrzebujemy tej rozmowy z Tobą, bo rozpoczęty miesiąc otwiera przed nami nowy czas i nowe zadania. Początek roku szkolnego to zawsze nowe wyzwania dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów, nauczycieli i całych środowisk szkolnych. Jezu Chryste, Ty dobrze znasz naszą przyszłość, dlatego chcemy się wsłuchać w Twoje wskazówki i rady. Ty jesteś naszym Nauczycielem. My jesteśmy Twoimi uczniami.

1) W poniedziałek msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego. 8.10 - Szkoła Podstawowa; 8.45 - Gimnazjum

2) W piątek Święto Narodzenia NMP. Główne uroczystości odbędą się w Bazylice Mniejszej w Gietrzwałdzie

3) W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Sama uroczystość bierzmowania odbędzie się podczas wizytacji kanonicznej Księdza Arcybiskupa w naszej Parafii - 1 października br (niedziela)

4) W zeszłym tygodniu do Domu Ojca odeszła nasza Parafianka +Stanisława Małkiewicz. Pogrzeb odbył się w Tczewie. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

5) Dzisiaj I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Zbieramy ofiary na nowe ławki w kościele. Prace z tym związane prawdopodobnie rozpoczną się już w pierwszej połowie tego miesiąca.

6) W dniu dzisiejszym żegnamy Pana Organistę. W środę Pan Organista poinformował mnie, że przyjął propozycję pracy w swojej Parafii rodzinnej. Dziękujemy za czas spędzony w naszej Parafii i Szczęść Boże w nowej pracy.