XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

kiedys przed posilkiem to byla wspolna modlitwa

Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. (Mt 18,19).

To wspaniała obietnica. Powiedzmy sobie jednak jasno, że Jezus nie daje nam magicznej recepty na zdobycie wszystkiego, czego chcemy. Nie gwarantuje, że wygramy na loterii, dlatego, że wspólnie z przyjacielem pomodliliśmy się przed wyciągnięciem losu. Mówi natomiast tym, że kiedy czegoś potrzebujemy lub głęboko pragniemy, dobrze jest mieć kogoś, kto będzie modlił się wraz z nami. Ufne oczekiwanie na odpowiedź Pana nie zawsze przychodzi nam łatwo i dlatego tak cenne jest modlitewne wsparcie innych. Wspólna modlitwa podnosi na duchu. Dzięki niej mamy poczucie, że ktoś nas wspiera i rozumie nasze potrzeby. Słowa mądrości i zachęty braci pomagają nam wytrwać w przeciwnościach i odczytać Boże prowadzenie.

1) Dzisiaj w Bazylice Mniejszej w Gietrzwałdzie obchody Uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj może odbyć się obrzęd błogosławieństwa ziarna pod zasiew.

2) Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców. W niedzielę 24 września spotkanie dla Rodziców przed I Komunią świętą, która wyjątkowo będzie w sobotę przed Bożym Ciałem tj. 26 maja 2018 r. (Dzień Matki).

3) W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4) Za tydzień zbiórka do puszki na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

5) Na stronie parafialnej w zakładce MSZA ŚWIĘTA dodałem Litanię na święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, którą w łączności z Ludem Bożym przebywającym dziś w Gietrzwałdzie odmówimy na zakończenie każdej Mszy świętej.