I NIEDZIELA ADWENTU rok B

adwent1

„Czuwajcie!” – oto wezwanie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Kieruje je nie tylko do swych uczniów, ale do wszystkich. „Czuwajcie!” (Mk 13, 37). Jest to zbawienne wezwanie przypominające nam, że życie nie tylko ma wymiar doczesny, ale jest przerzucone ku temu, co „ponad”, niczym roślinka, która wypuszcza pączki i otwiera się ku niebu. Roślinka myśląca – człowiek – obdarzona wolnością i odpowiedzialnością, ze względu na które każdy z nas zostanie wezwany do zdania sprawy z tego, jak przeżył, jak wykorzystał swoje zdolności: czy zachował je dla siebie, czy też pozwolił im zrobić z nich użytek dla dobra swych braci.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

2) Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na prace konserwatorskie i nowe ławki w naszym kościele

3) Za tydzień poświęcenie opłatków wigilijnych i możliwość nabycia adwentowych świec

4) Również za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie

5) Czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia, oczekiwania w skupieniu. Czas rekolekcji i prostowania swoich dróg do Boga. W naszej Parafii msze święte roratnie będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00. Wśród dzieci będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany lampion adwentowy.

6) Dziękuję Rodzinie z naszej Parafii za przepięknie samodzielnie wykonany Wieniec Adwentowy - wykonany w ramach posiadanych talentów i wykorzystania ich na chwałę Boga

IMG 20171202 113319