XX NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

madrosc indian

Mądrość i głupota mogą być rozumiane w różny sposób. W języku Pisma Świętego są one zawsze bezwzględnie związane z wyborem dobra lub zła. Człowiek mądry nie musi dysponować encyklopedyczną wiedzą, wysokim ilorazem inteligencji czy wielkimi zdolnościami. Obdarowany Bożą mądrością i dotknięty miłością Stwórcy, zawsze wybiera dobro, a odrzuca zło; kieruje się bowiem wdzięcznością, która skłania go do pełnienia jedynie woli Bożej. Ona staje się dla niego absolutną wyrocznią, bowiem doskonale pojmuje, że sam z siebie jest nieprawdopodobnie kruchą, słabą i omylną istotą, dlatego lgnie do Tego, który jest mądrością. A mądrość Boga jest objawiona w słowach Pisma Świętego i wpisana w księgę przyrody, a zatem również w Twoje życie. Trzeba, abyś umiał to dostrzec, docenić i wykorzystać!

1) Dzisiaj Odpust ku czci św. Rocha -  drugiego Patrona naszej Parafii. Główna msza odpustowa o godz. 12.00. Homilię wygłosi ks. Juliusz Krawiecki proboszcz z Bartoszyc

2) W środę wspomnienie NMP Królowej, zaś w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła. W czwartek i w piątek msze św. wyjątkowo o godz. 17.00

3) 15 września będziemy obchodzić Jubileusz 110-lecia naszej OSP Jonkowo. Podczas mszy świętej zostanie poświęcony nowy sztandar. Jako Parafia z którą OSP zawsze ochoczo i życzliwie współpracuje włączymy się w akcję zbiórki pieniędzy na nowy sztandar. Po mszach świętych strażacy razem z ministrantami będą do puszki zbierać ofiary, które potem przekażemy Komitetowi Fundacji Sztandaru. Zbiórka będzie jeszcze dzisiaj i w przyszłą niedzielę.

4) W dniu dzisiejszym  nasz parafianin Ks. Karol Misiewicz po mszach świętych będzie rozprowadzał swoją nową książkę skierowaną do dzieci. Młodzi czytelnicy odkryją tam uniwersalne wartości kształtujące osobowość. Cena 15 zł. Uzyskane pieniądze pozwolą ks. Karolowi na wydanie kolejnych książek.

5) W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - odnowimy Śluby Jasnogórskie Narodu