XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

uzdrowienie niewidomego

Mimo wielu zdobyczy techniki i sprowadzania wszystkich zjawisk do kategorii matematyczno-fizycznych współczesny człowiek spragniony jest cudów, które mają ciągle udowadniać, że istnieje siła nieziemska, która może zmienić bieg historii. Uczniowie Jezusa mieli ogromne szczęście, bowiem byli naocznymi świadkami wielu cudów, które zdziałał Mistrz z Nazaretu. Jednym z nich był cud uzdrowienia głuchoniemego. Dla wielu był to znak, że Chrystus jest prawdziwym Synem Bożym. Wielkim cudem jest to, że potrafimy odczytać Boży zamysł względem siebie i pójść za tym głosem. Można więc powiedzieć, że cuda zdarzają się codziennie, trzeba je jednak dostrzegać oczami wiary. To właśnie do każdego z nas skierowane są słowa: „«Effatha», to znaczy: «Otwórz się»”.

1) Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (3 klasa Gimnazjum i 8 klasa Szkoły Podstawowej). Przypominam Rodzicom i Kandydatom, że dla przygotowujących się do bierzmowania, decyzją Księdza Arcybiskupa obowiązkowy jest udział Kandydata w Spotkaniu Młodych w Rybakach. W tym roku takie spotkanie odbędzie się 22 września. Proszę o wpłatę 20 zł. (10 zł na transport i 10 zł dla organizatorów spotkania na opłatę sceny, oświetlenia, nagłośnienia, sanitariatów i ubezpieczenia). Szczegóły wyjazdu przedstawi Pan Katecheta Cezary Boguszewski.

2) Za dwa tygodnie 23 września po Mszy świętej o godzinie 11.00 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią świętą dzieci.

3) W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

4) W sobotę 15 września Mszą świętą o godzinie 12.00 rozpoczniemy obchody 110-tego Jubileuszu powstania OSP Jonkowo

5) W przyszłą niedzielę zbieramy do puszki ofiary na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy

6) Dzisiaj o godzinie 14.00 zbiórka i wyjazd na spotkanie integracyjne dla lektorów i ministrantów naszej Parafii