XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

za kogo mnie uwazasz

A ty za kogo Mnie uważasz? To pytanie kieruje dziś Chrystus do każdego z nas. Czy z serca wierzymy, że jest On Mesjaszem, Synem Bożym? A jeżeli tak, to musimy być gotowi dla Jezusa bardzo dużo w naszym życiu poświęcić. Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii będzie od nas wymagać podjęcia krzyża. Mówi o tym Jezus: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”.

Niejednokrotnie nasza wierność Chrystusowi będzie nas kosztować prześladowanie. Ludzie będą nas prześladować za to, że jesteśmy Mu wierni, tak jak prześladowali Izajasza. W imię wierności będziemy musieli stanąć w opozycji do ludzi, którym nasza wierność Chrystusowi nie będzie się podobać. Czasem będzie to konieczność przeciwstawienia się nawet członkom własnej rodziny: ojcu i matce, żonie albo mężowi, synowi czy córce.

W Ewangelii św. Jana zapisane są następujące słowa Chrystusa: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził [...] «Sługa nie jest większy od swego pana». Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować” (J 15,18-20). Jak więc widzimy, Jezus mówi wyraźnie, że jeżeli chcemy się podobać Bogu i budować Jego królestwo na ziemi, musimy być przygotowani na niesienie krzyża, wyśmianie, odrzucenie, a nawet prześladowanie.

1) 23 września po Mszy świętej o godzinie 11.00 spotkanie dla Rodziców przed I Komunią świętą dzieci.

2) Dzisiaj zbieramy do puszki ofiary na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy

3) We wtorek święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski

4) W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

5) Przypominam Rodzicom i Kandydatom, że dla przygotowujących się do bierzmowania, decyzją Księdza Arcybiskupa obowiązkowy jest udział Kandydata w Spotkaniu Młodych w Rybakach. W tym roku takie spotkanie odbędzie się 22 września. Brak obecności Kandydata na tym spotkaniu jest jednoznaczny z wykreśleniem z listy przygotowujących się do bierzmowania.