XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

pieniądze

„Jeżeli masz jedzenie w lodówce, ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania – to jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie. Jeśli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu – to należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie. Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności więzienia, tortur i głodu – to jesteś w lepszym położeniu, niż 500 milionów ludzi na świecie”.

1) Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam na Różaniec na godzinę 16.30 i potem Msza święta o godzinie 17.00. Przypominam, że Msza św. od października aż do wiosny będzie sprawowana o godzinie 17.00 a w czasie kolędy według bieżących ogłoszeń.

2) Jutro 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. We wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o godz.10.00 Msza św. w Mątkach. Spowiedź I piątkowa od godziny 16.30.

3) Za tydzień I niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna, ofiary na prace konserwatorskie naszej świątyni.

4) Można już od jutra zamawiać msze święte na przyszły rok