XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

Sakrament Małżeństwa

Małżeństwo można porównać do banknotu, który traci swoją wartość, gdy zostaje rozerwany na dwie części. Niestety coraz więcej osób próbuje przedzierać ów banknot, wychodząc z założenia, że to jest najlepszy i najszybszy sposób rozwiązania problemów. A przecież w Ewangelii czytamy: „Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela?” (Mk 10). Trzeba więc ciągle walczyć o trwałość tej instytucji, która leży u podstaw szczęśliwej, realizującej swoje powołanie rodziny.

1) Dzisiaj I niedziela miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu

2) Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na prace konserwatorskie w naszej świątyni.

3) Przez cały miesiąc październik modlimy się na nabożeństwach różańcowych o potrzebne łaski potrzebne dla naszych Rodzin i naszej Ojczyzny. W tygodniu Różaniec o godzinie 16.30 i msza święta o godzinie 17.00. Przykro, że na Różańcu jest tylko 6-7 dzieci, skoro tylko do samej I Komunii świętej przygotowuje się 18-ro dzieci (z których tylko na Różańcu jest 3-4). Z kandydatami do bierzmowania jest podobnie. Jeżeli dzisiaj Rodzice tych dzieci się tym nie przejmują, mam nadzieję, że z podobnym spokojem podejdą do faktu, iż z powodu braku praktyk religijnych ich dzieci nie przystąpią do sakramentów. Jeżeli piłka nożna, czy jazda konna jest w ich wypadku najważniejsza, to przypominam, że mimo wszystko w przygotowaniu do sakramentów podpis katechety jest ważniejszy niż podpis trenera.

4) Dzisiaj po mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby CARITAS