XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

skarb

Czy da się zgromadzić taki skarb na ziemi, aby można go było przenieść do nieba? Ludzka logika mówi, że się nie da. Tak też bez większego namysłu odpowie każdy zdrowo myślący chrześcijanin, ale Ewangelia dodaje ciekawą odpowiedź w tej kwestii. Jaką? Otóż do nieba można coś zabrać ze sobą. Do nieba można zabrać majątek tu zgromadzony poprzez gest ofiary. Taki sposób na zgromadzenie skarbu w niebie zaproponował Pan Jezus młodzieńcowi, który przyszedł zapytać: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. W odpowiedzi usłyszał słowa: „Sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie”. Młodzieniec – jak wiemy – zasmucił się i odszedł, bo miał wiele posiadłości.

1) W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie św. Moniki. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W czwartek Święto św. Łukasza Ewangelisty. w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego

2) W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny - taca przeznaczona na Papieskie Dzieło Misyjne.

3) Przez cały miesiąc październik modlimy się na nabożeństwach różańcowych o potrzebne łaski potrzebne dla naszych Rodzin i naszej Ojczyzny. W tygodniu Różaniec o godzinie 16.30 i msza święta o godzinie 17.00.

4) Miło mi poinformować, że Sołectwo Jonkowo zaplanowało w przyszłym roku budowę chodnika od ul. Klonowej do Cmentarza Parafialnego. Oprócz chodnika powstanie również parking przy Cmentarzu Parafialnym i na ten cel w dniu Wszystkich Świętych będzie na naszym cmentarzu przeprowadzona kwesta. Zebrane datki zasilą budżet budowy parkingu.