XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

przykazania

Dziś uczony w Piśmie zadaje Jezusowi pytanie: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” (Mk 12,28) – chodzi zatem o przykazanie najważniejsze i najistotniejsze w ludzkim życiu. Pytanie to wraz z poprawną odpowiedzią winno nam towarzyszyć przez całe życie, gdyż owo przykazanie jest kluczem do spotkania z miłością Boga. Ponieważ jednak często o tym zapominamy, dlatego jest niezmiernie cenne, kiedy możemy do tego powracać. Odpowiedź, jaką otrzymujemy, jest bardzo bliska temu, co rozważaliśmy w dzień Wszystkich Świętych. Chodzi o fragment wypowiedzi św. Jana Apostoła, gdzie było napisane: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec” (1 J 3,1). Dobrze jest uświadomić sobie, że jest niezwykle istotne to aby zobaczyć jaką miłością Bóg mnie obdarza.

1) Niniejszym bardzo serdecznie i z całego serca chcę podziękować za czynny udział i organizację kwesty na parking przy Cmentarzu Parafialnym woluntariuszom: Teresie Pralicz (sołtys Jonkowa), Stanisławowi Jankowskiemu (sołtys z Łomów), Reinoldowi Goerigk (sołtys z Węgajt), Katarzynie Kiliańskiej i Izabeli Bałazy (przedstawicielki z Mątek), Adamowi Kiełczykowskiemu z córkami Adą i Igą, Katarzynie Stańko, Renacie Kowynia, Mirosławie Burawskiej, Alicji Szyszko, Małgorzacie Domin, Pauli Krech.

2) Po przeprowadzonej kweście komisyjnie otwarto puszki i wspólnie podliczono kwotę 6078 zł i 28 groszy (sześć tysięcy siedemdziesiąt osiem złotych i dwadzieścia osiem groszy). Był jeszcze dar gości z Niemiec w wysokości 52 centy i z Anglii w wysokosci 20 pensów. Protokół z kwesty jest do wglądu u mnie lub u Pani Sołtys - oczywiście tylko dla tych, którzy wsparli wyżej wymienione dzieło. Parafialnym dyskutantom co jak zwykle dużo słów oraz wymagań i jednocześnie zero jakiegokolwiek zaangażowania w życie naszej Wspólnoty proponujemy obejrzenie filmu z ulubionej stacji TV. Chętni do dalszego wspomagania inicjatywy budowy parkingu mogą złożyć ofiarę do puszki u Pani Sołtys Teresy Pralicz. Zebrana kwota została zdeponowana w Sołectwie Jonkowo.

3) Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę przeznaczone będą na prace konserwatorskie w naszym kościele.