XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok B

drzewo figowe

Różne lekcje można zatem pobierać od drzew. Jezus w dzisiejszej Ewangelii pokazuje nam lekcję kolejną. Można ją zatytułować – „czas”, albo „przemijanie”. Gałązka bez liści, ale nabrzmiała życiodajnymi sokami pokrywa się zielenią. Potem przyjdzie pora na kwiat, potem na owoc, potem wszystko opadnie i pozostanie naga gałąź i wszystko zacznie się od nowa. Blisko, coraz bliżej. Nie zatrzymamy czasu, on biegnie niezależnie od naszej woli, niezależnie od naszej wiary, modlitw, grzechów czy niewierności. Czas biegnie, by w końcu zaprowadzić nas przed oblicze naszego Stwórcy i odkupiciela. Z czym staniemy przed Jego obliczem?

1) Przez cały miesiąc listopad, każdego dnia, modlimy się podczas Mszy św. za naszych Drogich Zmarłych w tzw. Wypominkach.

2) W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

3) W czwartek wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy - patronki chórzystów, organistów i muzyków.

4) Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

5) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna

6) W tym tygodniu pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na Cmentarz Parafialny w oczekiwaniu na zmartwychwstanie naszą Parafiankę + Urszulę Radomską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...