I NIEDZIELA ADWENTU, Rok C

I Niedziela Adwentu

Pan Jezus kieruje dziś naszą myśl na Jego powtórne przyjście. Zapowiada również towarzyszące mu znaki: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi” (Łk 21,25-26). Znaki mają charakter kosmicznego kataklizmu, który stanie się powodem wielkiej niepewności i strachu. Chrystus zachęca jednak do odwagi, gdyż znaki te są jednocześnie zapowiedzią zbliżającego się spotkania ze Zbawicielem: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” (Łk 21,28).

Pan Jezus wobec tego, co ma nadejść przed Jego powtórnym przyjściem, wzywa do czuwania i modlitwy. Przestrzega przed materializmem: obżarstwem, pijaństwem i troskami doczesnymi, one bowiem zagłuszają w człowieku tęsknotę za Bogiem, koncentrując jego uwagę na tym, co przyziemne. Postawa czuwania oznacza dystans do dóbr materialnych, by nie zniszczyły w człowieku jego relacji do Boga. Czuwanie jest nie tyle biernym oczekiwaniem i odrzucaniem pokus, ile aktywnym wychodzeniem Chrystusowi naprzeciw przez miłość.

1) Czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia, oczekiwania w skupieniu. Czas rekolekcji i prostowania swoich dróg do Boga. W naszej Parafii msze święte roratnie będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00. Wśród dzieci będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany lampion adwentowy.

2) Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na dalsze prace konserwatorskie w naszym kościele. Dzisiaj w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu różaniec poprowadzi Różańcowe Koło Matek. Zapraszam jeszcze chętne Mamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci, nawet w ramach prezentu dla swoich pociech - to będzie o wiele wartościowsze niż najdroższe tzw. mikołajowe prezenty z galerii handlowych, które i tak w najbliższym czasie wylądują w piwnicy lub na śmietniku.

4) Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny - ofiary składane z tej okazji tradycyjnie przeznaczamy na prace konserwatorskie w naszej świątyni. Od dzisiaj również można nabyć Świece Wigilijne jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe świece w cenie 5zł, duże świece w cenie 15zł

5) W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 11.00 spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania a za dwa tygodnie spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

6) W dniu 9 grudnia po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła będzie możliwość nabycia nowej książki autorstwa księdza Karola Misiewicza, pt. Nowe Przygody Pana Ślimaka. Cena książeczki 13 zł. Fabuła książki pięknie wprowadza najmłodszych czytelników w świat uniwersalnych wartości pomagających znaleźć się we współczesnym świecie. Dobra lektura do wspólnego czytania z dziećmi i okazja do ciekawej rozmowy. Może ona stanowić miły upominek z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

7) W przyszłym tygodniu rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Są wolne intencje mszalne na czas Rekolekcji. Proszę o zgłaszanie chorych. Plan poniżej:

REKOLEKCJE ADWENTOWE

JONKOWO        9-10-11.XII.2018r.

PONIEDZIAŁEK  10.XII

godz. 9.30        - SPOWIEDŹ

godz. 10.00         - MSZA ŚWIĘTA

godz. 12.00      - DPS – SPOWIEDŹ I MSZA

O GODZ. 17.30 BUS DLA MIESZKAŃCÓW ŁOMÓW

godz. 17.30      - SPOWIEDŹ

godz. 18.00         - MSZA ŚWIĘTA

WTOREK          11.XII

godz. 9.30        - SPOWIEDŹ