II NIEDZIELA ADWENTU, Rok C

ii niedziela

Lew Tołstoj w bardzo ciekawej noweli pod tytułem Ile ziemi potrzebuje człowiek? opowiada historię bohatera, któremu obiecano, że otrzyma na własność tyle ziemi, ile zdąży obejść w ciągu jednego dnia. Ów człowiek wyruszył z rana, aby zatoczyć jak największe koło. O żadnym odpoczynku czy pokarmie nie myślał, w głowie miał tylko jedno zdanie: „Szkoda czasu!”. Było już późno, gdy spostrzegł, że pora wracać, bo może nie zdążyć na czas. Oczywiście przecenił swoje siły i apetyt posiadania. Nie zdążył wrócić do punktu wyjścia. Padł z wycieńczenia niedaleko mety. Nad usypaną mogiłą można było usłyszeć komentarz: „Tyle właśnie ziemi potrzebuje człowiek”.

Historia ta stanowi ostrzeżenie dla tych, którzy nie umieją trafnie wybierać. W kontekście dzisiejszego wezwania św. Jana Chrzciciela ma to bardzo istotne znaczenie.

Antoine de Saint-Exupéry zapewniał: „Nie spodziewajcie się niczego po człowieku, który pracuje wyłącznie dla potrzeb własnego życia, a nie dla swego trwania w wieczności”. Dlatego też ważny jest wgląd w nasze życie, w motywacje i intencje. Święty Jan Chrzciciel wzywa każdego człowieka do weryfikacji jego drogi życia: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Symbolika drogi jest ogromnie bogata, bowiem zakłada pewien ruch, a także cel.

1) Rozpoczynamy dzisiaj doroczne adwentowe rekolekcje. Ksiądz rekolekcjonista to Ks. Jarosław Prusaczyk - proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Rogóżu

2) Dzisiaj po mszy o godzinie 11.00 spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania a za tydzień spotkanie dla Rodziców przed I Komunią św.

3) Również dzisiaj po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła będzie możliwość nabycia nowej książki autorstwa księdza Karola Misiewicza, pt. Nowe Przygody Pana Ślimaka. Cena książeczki 13 zł. Fabuła książki pięknie wprowadza najmłodszych czytelników w świat uniwersalnych wartości pomagających znaleźć się we współczesnym świecie.

4) Czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia, oczekiwania w skupieniu. Czas rekolekcji i prostowania swoich dróg do Boga. W naszej Parafii msze święte roratnie będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00 (jutro z racji Rekolekcji msza roratnia będzie o 18.00).  Wśród dzieci będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy samodzielnie wykonany lampion adwentowy.

5) W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie.

Kupując bilety, cegiełki (w cenie 20zł i 50 zł) czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety na koncert w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

6) Dzisiaj po mszach zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie

REKOLEKCJE ADWENTOWE

JONKOWO        9-10-11.XII.2018r.

PONIEDZIAŁEK  10.XII