IV NIEDZIELA ADWENTU, Rok C

4 niedziela adwentu

Dzisiejszą Ewangelię kończy przepiękny dialog Maryi i św. Elżbiety, który eksponuje jeszcze jedną ważną cechę prawdziwego spotkania. Jest nią afirmacja rozmówcy. Obie kobiety pozdrawiają się wzajemnie i akceptują. Święta Elżbieta wypowiada do Maryi słowa: „Błogosławiona jesteś”. Nie ma więc prawdziwej rozmowy bez wzajemnej akceptacji, która jest oparta na szacunku i miłości! Przygotowując się do spotkania z Dzieciątkiem, popatrzmy z miłością na naszych rozmówców. Zapytajmy samych siebie, czy ich szanujemy, czy ich akceptujemy. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, jeśli mają być one owocne, muszą im towarzyszyć: chęć, inicjatywa, radość i akceptacja. Prośmy Matkę Bożą o taką właśnie postawę słowami modlitwy ułożonej przez św. Urszulę Ledóchowską:

Gdy strach nas ogarnia, podnieśmy oczy
ku jasnej Gwieździe naszej, wołajmy do Niej,
prośmy o pomoc, o opiekę.
Choć wkoło nas szaleje burza,
w nas samych powstaje wielka cisza,
bo z nami Maryja, a z Maryją zawsze Bóg.

1) Jutro Wigilia - o godzinie 24.00 Pasterka - ofiary zbierane na tej mszy przeznaczone będą na prace konserwatorskie naszym kościele

2) We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte 0 godzinie 11.00 w Jonkowie i 12.15 w DPS

3) W środę drugi dzień świąt - Wspomnienie św. Szczepana Męczennika - msze św. jak w niedzielę

4) W czwartek święto św. Jana Apostoła Ewangelisty - msza święta z błogosławieństwem wina o godz. 17.00

5) W piątek - wspomnienie Świętych Młodzianków - Męczenników

6) Przyszła niedziela - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

7) Dziękuję Parafianom i Parafiankom za pomoc w strojeniu kościoła. Serdeczne podziękowania dla Pana Leśniczego za piękne choinki.

8) W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie.  Kupując bilety, cegiełki (w cenie 20zł i 50 zł) czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety na koncert w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

******************************************

516

Łącząc się duchowo w dzień Bożego Narodzenia, z białym opłatkiem w dłoni przesyłam swoim Parafianom najlepsze życzenia:
Niech Jezus, którego ofiarowuje nam Maryja w te święte dni, będzie najpiękniejszym Darem otrzymanym od Boga. Niech On będzie Waszą Siłą w słabości, Nadzieją w trudnościach i Miłością, która wszystko zwycięża. Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech obdarzy pokojem.

ks. Krzysztof Chrostek