NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, Rok C

Swieta rodzina

Dziś młodzi ludzie kochają modę, popularność, luz... zapominają o najważniejszym – o Bogu. Zdarza się bowiem, że nawet w niedzielę nie idą do kościoła na spotkanie z Jezusem, bo po prostu im się nie chce. Tak łatwo ulegają lenistwu, gnuśności, wygodnictwu. Tak ciężko im od siebie wymagać, a przecież św. Jan Paweł II wyraźnie nauczał, by człowiek sam od siebie wymagał, nawet gdy inni od niego nie wymagają. To bowiem kształtuje mocny charakter i siłę woli. Tylko człowiek, który potrafi od siebie wymagać, dojdzie do czegoś w życiu i w wieczności. Przypatrzmy się teraz małżonkom. Józef i Maryja, zatroskani o Jezusa, szukają Go wśród krewnych i znajomych. Zwróćmy uwagę, że to święte małżeństwo szuka dziecka, a jednocześnie szuka Boga. To znów wzór dla małżeństw naszych czasów. Jeśli małżeństwo pragnie się zrealizować w pełni, winno iść śladami Maryi i Józefa. Mąż i żona powinni być otwarci na nowe życie – na ich własne potomstwo. Przecież dziecko jest dowodem pełnej miłości między małżonkami. Dając życie dzieciom, realizują Bożą wolę. Znamy słowa z Księgi Rodzaju, które Bóg wypowiedział do pierwszych małżonków: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną” (Rdz 1,28). Józef i Maryja szukają Boga. Oni, jak to słyszeliśmy w Ewangelii, chodzą systematycznie do świątyni. Są pobożni i wierzący. Takie powinny być także współczesne rodziny i małżeństwa. Trzeba umieć i chcieć szukać Boga w życiu, i to szukać wytrwale.

ogłoszenia duszpasterskie

1) Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny

2) Jutro o 17.00 msza święta dziękczynna na zakończenie starego roku

3) 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (święto obowiązkowe) msze święte w Jonkowie o godzinie 11.00 i 17.00

4) W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (w te dni msze św. o godzinie 17.00). W I piątek msza o 10.00 w Mątkach, potem w DPS. Wieczorem od 16.20 spowiedź I-piątkowa

5) W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - podczas mszy świętych poświęcenie kredy, wody i kadzidła. Jest to też niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy świętej o godz. 11.00 opłatek dla Koła Różańcowego Matek.

6) W czasie kolędy msze święte będą odprawiane o godzinie 10.00 lub według bieżących ogłoszeń. W środę i czwartek mszy św. nie będzie

kolęda2016

1) Dzisiaj od godziny 15.00 - Polejki

2) 2.01.środa - 15.30 - Blok 4 i 6