IV NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

ukamienować Jezusa

Orędzie Jezusa nie zostało przyjęte, a Jego samego odrzucono. Odrzucili Go rodacy. Był osamotniony jak wszyscy prorocy przed Nim. Bóg powiedział Jeremiaszowi: „Ja jestem z tobą”, a Jezus mógł powiedzieć: „Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego”(J 8,29).

Jezus, przeczytawszy urywek z proroka Izajasza w Nazarecie, oświadczył: „Dziś spełniły się te słowa!”. Wyraźnie oznajmił, że proroctwo Izajasza o Mesjaszu odnosi się do Niego. Niestety, mieszkańcy Nazaretu, Jego rodacy, nie uwierzyli w Niego. Nawet chcieli Go zabić. W słowach o wdowie z Sarepty i o Syryjczyku Naamanie Jezus zapowiada, że Jego odrzucone orędzie zostanie przekazane poganom. W dzisiejszej Ewangelii zawarta jest wiecznie aktualna prawda: Jezusa nigdy nie można zabić. Można Go jedynie odtrącić, ale wtedy staje się to, co jest najgorsze: Jezus oddala się – „przeszedłszy pośród nich, oddalił się”. Pamiętajmy, że i od nas może się oddalić na zawsze.

ogłoszenia duszpasterskie

1) W poniedziałek i we wtorek o godz. 10.00. We wtorek msza św. we wspomnienie św. Agaty. Podczas mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty

2) W piątek ostatni dzień tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Jeżeli kogoś nie było podczas kolędy z różnych powodów a chciałby pobłogosławić swoje mieszkanie proszę o kontakt celem ustalenia terminu wizyty. Od soboty msze święte w tygodniu o godz. 17.00 lub według ogłoszeń.

kolęda2016

dzisiaj od godz. 14.00 - Węgajty wieś