V NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

cudowny połów

Mistrz z Nazaretu naucza z łodzi Piotrowej. Po tej katechezie prosi Szymona Piotra, aby nieco odbił od brzegu i zarzucił sieci na głębinie. Zwróćmy uwagę, że to przy brzegu dokładnie widać ryby, na głębi jest inaczej. Piotr jednak posłuchał Nauczyciela. Tutaj jego wiara ukazuje się w sposób pełny. Tak jak Pan nakazuje, tak działa, i widzi owoce współpracy z Jezusem. Dobre owoce można zdobyć TYLKO Z JEZUSEM! Sam Pan powiedział w Ewangelii św. Jana: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5)! Po tym połowie Jezus mówi do św. Piotra, by się nie bał – teraz ludzi będzie łowił.

1) Jutro w poniedziałek 11 lutego Dzień Chorych. Na mszy św. o godz. 17.00 będę udzielał Sakramentu chorych.

2) W poniedziałek o godzinie 13.00 msza św. pogrzebowa (+Janina Pięknik).

3) W środę i w czwartek nie będzie mszy św. wieczorowej. W czwartek Święto świętych Cyryla i Metodego msza św. odpustowa w Mątkach o godz. 10.00

4) W przyszłą niedzielę przypada już 6 rocznica śmierci Ks.Kan.Edmunda Załęskiego (msza św. za +Ks.Kanonika o godz. 11.00)

5) Za dwa tygodnie 24 lutego zebranie dla kandydatów do bierzmowania a 3 marca dla Rodziców dzieci przed I Komunią św.

6) Bóg zapłać za wszystkie spotkania z Parafianami z racji wizyt duszpasterskich. Dziękuję za wspólną modlitwę, serdeczne przyjęcie i złożone ofiary. Niech Pan Bóg wynagrodzi. Jeżeli kogoś nie było w wyznaczonym terminie a chce błogosławieństwa domu i rodziny proszę o kontakt celem ustalenia dogodnego terminu.