VII NIEDZIELA ZWYKŁA, Rok C

miloscnieprzyjaciol

Dziś wielu chrześcijan żyje w duchu wymiany ciosów i likwidacji wroga. Wydaje się im, że to jedyne wyjście. Nie dorastają do przebaczenia. Tymczasem Jezus wskazał drogę przebaczenia i dawania szansy wrogom, aby się nawrócili. Chce, byśmy ten Jego zamysł zastosowali w życiu. Trzeba serce wypełnić przebaczającą miłością. Wtedy ono może mieć wrogów, ale samo nigdy nie zajmie wrogiej postawy.

1) Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 zebranie dla kandydatów do bierzmowania, a 3 marca dla Rodziców dzieci przed I Komunią św.

2) W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 10.00 msza św. w Mątkach potem w DPS. Wieczorem od 16.30 spowiedź I-wszo piątkowa

3) W tym tygodniu pożegnaliśmy dwoje naszych Parafian: +Alicję Rębacz i +Ignacego Kander. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

4) Przyszła niedziela to niedziela adoracji Najśw. Sakramentu. Ofiarami na tacę wspomagamy Parafialny Fundusz Konserwatorski. Miło mi poinformować Parafian, że udało mi się pozyskać 40 tys. złotych z Ministerstwa Ochrony Zabytków. Czekam jeszcze na informację na temat dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie. Zebrane kwoty pomogą w dokończeniu renowacji ołtarza głównego. Wiosną ruszą prace związane z chodnikiem i parkingiem przy naszym Cmentarzu Parafialnym, zaś po świętach Wielkanocnych ruszą dalsze prace związane z wymianą starego polbruku i trelinki w chodniku otaczającym kościół na kostkę granitową, oraz wymiana opaski okalającej mur kościoła z cementowej na kamienną. Już dzisiaj proszę rolników o zgłaszanie możliwości dostarczenia na ten cel kamienia polnego tzw. polniaków.